Enerģētikas un vides aģentūra (turpmāk – Aģentūra) informē, ka atbilstoši 1991. gada 25. februāra konvencijas “Par ietekmes uz vidi novērtējumu pārrobežu kontekstā” (turpmāk – Espo konvencija) 3. panta nosacījumiem ir saņēmusi Igaunijas Republikas Klimata ministrijas 2025. gada 13. februāra paziņojumu (turpmāk arī – Paziņojums) par ietekmes uz vidi novērtējuma (turpmāk – IVN) procedūras uzsākšanu plānotā Ceturtā Igaunijas – Latvijas elektropārvades tīkla starpsavienojuma izbūvei Igaunijas jūras ūdeņos (turpmāk – Paredzētā darbība). Igaunijas Republikas Klimata ministrija ir lūgusi sniegt viedokli par Latvijas Republikas nodomu piedalīties Paredzētās darbības IVN pārrobežu konsultāciju procesā, kā arī lūgusi sniegt komentārus par IVN tvērumu pārrobežu ietekmju kontekstā.

Saskaņā ar iesniegto informāciju, Ceturtā Igaunijas – Latvijas elektropārvades tīkla starpsavienojuma zemūdens kabeļi tiks ieguldīti jūras gultnē aptuveni 1 – 1,5 m dziļumā. Zemūdens kabeļu koridora kopējais garums ir aptuveni 100 km. IVN ietvaros paredzēts izvērtēt kabeļu koridora novietojuma četrus alternatīvos risinājumus: 1) Dienvidrietumu Sāremā –Ventspils, 2) Dienvidrietumu Sāremā – Dundaga, 3) Serves (Sõrve) pussala – Ventspils, 4) Serves (Sõrve) pussala – Dundaga. Igaunijas Republikas Klimata ministrija informē, ka Paredzētā darbība ir daļa no Ceturtā Igaunijas – Latvijas elektropārvades tīkla starpsavienojuma projekta, kura ietvaros plānota arī  330 kV elektrolīnijas izbūve Sāremā salā un tās pieslēguma izbūve 330 kV elektroenerģijas pārvades tīklam Igaunijas kontinentālajā daļā. Atbilstoši nacionālajiem normatīvajiem aktiem projekta īstenošanai tiek izstrādāts Ceturtā Igaunijas-Latvijas elektroenerģijas starpsavienojuma valsts speciālais plāns un tiek veikts stratēģiskais ietekmes uz vidi novērtējums.

 

Karte

 

Rakstiskus komentārus un viedokli par Paredzētās darbības pārrobežu ietekmes uz vidi novērtējuma aspektiem var iesniegt līdz 2025. gada 31. martam Aģentūrai Rūpniecības ielā 23, Rīga, LV -1045 vai pasts@eva.gov.lv